Madencilik – Mermer Ocağı İşletmesi
Petma Ltd. Şti.

Petma, Mayıs 2010 tarihinde, doğal taş ve mermer blokları üretmek üzere kurulmuş, Pet Holding'in madencilik branşıdır. Şubat 2011 tarihinde, Tokat ili, Turhal lçesi, Ormanözü Köyü'nde bulunan Petma'ya ait Bej Mermer Ocağı'nda üretim faaliyetlerine başlanmıştır. Bu ocakta, açık bej renkli, homojen ve yer yer ince kırmızı damarlı mermer bloklar üretilmiştir.
Çıkarılan "Turnalit Bej" ve "Turnalit Coral" bloklar gerek iç pazarda, gerekse yurt dışı pazarlarda oldukça büyük bir ilgi ile karşılanmıştır. 2013 yılında bu ocaktaki üretim faaliyeti askıya alınmış ve Mersin ili Mut İlçesi Topkaya Köyü mevkiindeki Petma'ya ait açık bej mermer ocağında üretim faaliyetlerine başlanmıştır. Halen, Petma, bu ocaktan, Burdur yöresinde çıkartılan Ottoman Bej bloklarının eşdeğeri olan "Petma Beige" ve "Petma Light Beige" bloklarının üretimine devam etmektedir.

Mut ocağının taşı olan Petma Beige, prestijli projeler için tercih edilmekte, her geçen gün Türkiye ve dünya mermer piyasasında popülaritesini artırmaktadır. Ebatlı ürün ve plakalarında her çeşit yüzey işlemesi ile birlikte talebe bağlı olarak seleksiyon yapılmaktadır.