Pet Holding, iştirakleri aracılığıyla, kurulduğu günden bu yana ticaret, inşaat, petrol ve maden üretimi alanındaki çalışmalarını titizlik, tecrübe ve bilgi birikimi ile güven inşa ederek dünyanın farklı bölgelerinde farklı projelerle devam ettirmektedir. Pet Şirketleri bugün Türkiye’nin pek çok bölgesinde ve Kuzey Irak’ta, dünyanın çok farklı ülkelerinden ve bölgelerinden ortaklıklar kurarak büyük bir cesaret ve başarıyla çalışmakta, her geçen sene faaliyet alanlarının ve aktivitelerinin ölçeğini genişletmektedir.

Petoil A.Ş.

1990 yılında kurulan Petoil Petrol ve Petrol Ürünleri Uluslararası Arama ve İşletme A.Ş., doğrudan veya dolaylı şirketler aracılığı ile Kuzey Irak'ta 2 adet Petrol Arama ve Üretimi Lisansı bulunan özel bir petrol araştırma ve üretim şirketidir. Orta Doğu ve Asya'da daha önce hiçbir petrol firmasının girmediği bölge ve ülkelere ilk kez girerek, öncülük yapmış olma özelliğine sahiptir. 1992 yılında Azerbaycan'a ve 2002 yılında Kuzey Irak'a ilk giren özel şirket, Petoil'dir. Bunun yanında, Kazakistan, Yemen ve Türkiye'de de faaliyet göstermiştir.

Petma Ltd. Şti.

Petma, Mayıs 2010 tarihinde Pet Holding’in doğal taş ve madencilik faaliyetlerini yürütmek üzere kurulmuştur. Kasım 2010 tarihinde 200707933 ruhsat numaralı II. Grup (Doğaltaş – Mermer) işletme izni alınmıştır. Tokat ili, Turhal lçesi, Ulutepe Köyü’nde bulunan Petma Mermer Ocağı’nda gerekli tüm ön yatırımlar yapılmış ve Şubat 2011’de üretim faaliyetlerine başlanmıştır. Açık bej renkli, homojen ve yer yer ince kırmızı damarlı mermer bloklar üretilmektedir. Çıkarılan “Turnalit Bej” bloklar gerek iç pazarda, gerekse yurt dışı pazarda oldukça büyük bir ilgi ile karşılanmıştır.

Petkontur A.Ş.

1989 yılında kurulan Petkontur, anahtar teslimi olarak yapımını üstlendiği 500 yataklı Novokuznetsk Genel Cerrahi Hastanesi inşaatı ile Sibirya’da ilk Türk şirketi olma özelliği taşımaktadır. Başta BDT ve Almanya olmak üzere, projelendirme safhasından anahtar teslimi sağlık kuruluşları (hastane, poliklinik, diyaliz merkezi, kür merkezi); sanayi tesisleri (deri, deri konfeksiyon, ekmek fabrikası, fındık işleme fabrikaları); konut kompleksleri, mahalleler, tarihi binaların onarım ve yenileme işlemleri (Dresden-HEPPENHEİM); tatil sitesi (Petya Tatil Sitesi) ve teknolojik inşaatlar yapmıştır.

Akdeniz ve Ege'de projeler geliştirmiş, arsa geliştirme ve inşaat konularında çalışmıştır.

Petya

Petkontur’un inşasını ve yönetimini üstlendiği Club Petya 74.000 m2’lik alan üzerine kurulu 44 apart, 61 villa, sosyal tesis ve yeşil alanları ile üye ve müşterilerine 1994 yılından bu yana Datça’da hizmet vermektedir. Mükemmel deniz manzarası, gün doğumu ve yeşil alanlara verilen önem ile doğanın içinde yaşama hissi veren Club Petya günümüzde nadir bulunabilen huzuru misafirlerine sunmaktadır.

Pet Gayrimenkul Ltd. Şti.

Pet Holding’in Türkiye genelinde farklı bölgelerde bulunan arsa yatırımlarını kontrol etmek, değerlendirmek ve yatırım yapmak üzere kurulmuştur.